Слушайте!

Златни медали спечелиха българките на Световното първенство по художествена гимнастика за девойки

Ансамбъл (девойки)
Снимка: БФХГ - Анна Недкова

В румънския град Клуж - Напока Елвира Краснобаева спечели титлата във финала с топка на световното първенство по художествена гимнастика за девойки. Съвършено изиграната композиции и оценката от 32.100 точки, донесе златния медал на българката. Във финала с обръч Краснобаева допусна неточности и остана четвърта.

Преди това българските състезателки спечелиха още два златни медала. Ансамбълът в състав Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова стана шампион в многобоя, а грациите от тима заедно с Елвира Краснобаева и Никол Тодорова взеха и отборната титла. Ансамбълът на България спечели също сребърен медал във финала с пет въжета, като отстъпи златото на израелските момичета.

Това са първи исторически златни титли за български състезателки от шампионат при девойките.