Слушайте!

България изпусна в последните секунди победата над Сърбия за „Евро 2024“

Снимка: БГНЕС

В Разград българските национали по футбол изиграха неочаквано силен домакински мач срещу състава на Сърбия. В двубоя гостите бяха смятани за фаворити. Българите изпуснаха победата в последната секунда и трябваше да се задоволят само с точка от 1:1. Кирил Десподов откри резултата в 47-ата минута, а в 6-ата минута на добавеното време резервата Дарко Лазович вкара изравнителен гол.

България – Сърбия беше осми мач за Младен Кръстаич начело на отбора откакто е назначен през юли 2022 г. В тези срещи България има 3 победи, 3 равенства и 2 поражения.

След поредния кръг и резултатът от мача Унгария – Литва (2:0) на върха в група G от квалификациите за „Евро 2024“ с по 7 точки са унгарците и сърбите. Черна гора е с 4, а България е на 4-о място с 2. Литовците са последни само с 1 точка.