Слушайте!

Българският национален отбор по футбол изпусна победата срещу Литва

Снимка: БГНЕС

България спечели първата си точка в квалификациите за Евро 2024 г. при гостуването в Литва. Двубоят на дъждовния терен в Каунас завърши 1:1. При това Литва, която е смятана за аутсайдер в групата игра 70 минути с човек по-малко. Резултатът беше открит четвърт час след началото на мача от Гвидас Гинейтис. Две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Защитникът Юстас Ласицкас получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Кирил Десподов. Марин Петков изравни резултата в 27-ата минута. До края гостите изпуснаха множество възможности да поведат. В класирането селекцията на Младен Кръстаич заема предпоследното четвърто място в групата преди Литва с актив от една точка. На 20 юни, България приема фаворита Сърбия в Разград. ИИ