Слушайте!

Историческа победа за младите българки на сабя

Снимка: Българска федерация по фехтовка

Българският отбор на сабя девойки извоюва бронзовите медали на световното първенство по фехтовка за младежи, девойки, кадети и кадетки в Пловдив.

Тимът в състав Калина Атанасова, Белослава Иванова, Ана Михайлова и Емма Нейкова, под ръководството на националния треньор Ивайло Воденов, стигна до третото място в конкуренцията на 28 отбора и написа нова страница в историята на българската фехтовка.

Девойките ни играха със самочувствие, хъс и вещина, и заслужено стъпиха на почетната стълбичка, като спечелиха първи медал за българската женска фехтовка отборно от световни първенства. Те спечелиха срещу Румъния, срещу силния състав на Франция и Узбекистан. Единствено отстъпиха пред шампионките от Италия.