от 15.00 часа

Локомотив (Пд) отстрани Черноморец с дузпи

"Черно-белите" от Пловдив спечелиха трудно в Бургас.
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив

Отборът на Локомотив (Пловдив) е първият осминафиналист в турнира за Купата на България, след като отстрани като гост третодивизионния Черноморец 1919 (Бургас) с 4:2 при изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при равенство 1:1, след като двата тима си размениха по един гол през втората част.

При изпълнение на наказателните удари Тодор Чаворски и Станислав Маламов пропуснаха за Черноморец, чиито удари бяха отразени от Кристиан Томов, докато вратарят на бургазлии Димитър Тодоров отрази единствено изстрела на Ангел Лясков. За победителите точни бяха Хуан Переа, Христо Иванов, Ефе Али и Ивайло Иванов.

Началото на второто полувреме беше за пловдивчани, които излязоха напред в резултата само след 6 минути. Централният им нападател Хуан Переа беше изведен зад гърба на защитата на Черноморец, Петър Генчев го изпусна и колумбийското острие стреля по диагонала, а вратарят Димитър Тодоров не се намеси по най-добрия начин.

Черноморец реагира моментално и закономерно се стигна до изравняване, дело на Живко Петков. Капитанът и централен нападател на "акулите" засече с глава центриране от свободен удар на Тодор Чаворски и прати топката в мрежата.

По публикацията работи: Любомир Тодоров