от 12.00 часа

Виктория Томова отстъпи на Коко Гоф в Ухан

Виктория Томова

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова отпадна във втория кръг на WTA 1000 турнира на твърди кортове в Ухан, Китай.

Тя отстъпи на четвъртата поставена Коко Гоф от Съединените щати с 1:6, 2:6 след 75 минути игра.

Томова, започна срещата с пробив, но след това загуби десет поредни гейма до 1:4 във втората част, когато успя да вземе подаването си за първи път в срещата.

При 1:5 29-годишната софиянка сервираше за оставане в срещата и се справи със задачата. В следващия гейм Гоф подаваше за място в третия кръг. Виктория отрази един мачбол, но при втория американката успя да затвори двубоя.

Томова си тръгва от Китай с 65 точки за световната ранглиста, където тази седмица е на 48-ата позиция.

По публикацията работи: Любомир Тодоров