от 12.00 часа

Налбантова отпадна на световното първенство до 19 г.

Калояна Налбантова
Снимка: БТА

Четвъртата поставена Калояна Налбантова неочаквано отпадна при първото си излизане на корта на световното първенство по бадминтон до 19 години в Нанчан, Китай.

Българката отстъпи във втория кръг на Ела Лин от Съединените щати с  22:24, 17:21 след 43 минути игра.

В първия гейм след 6:6 точки Налбантова взе инициативата и на задължителната пауза водеше с 11:8. После тя стигна до два гейм пойнта, но 18-годишната състезателка от Първомай не успя, а след това пропусна и трети. В последствие пък Лин реализира втората си възможност и взе частта.

В следващата игра американката водеше с 11:6 на почивката, а после стигна до 20:16. Възпитаничката на Стилиян Макарски отрази един мачпойнт, но при втория капитулира.