от 15.00 часа

Ансамблите на Левски с две титли на държавното първенство

Снимка: БФХГ

Отборът на Левски стана шампион при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория "А", което започна днес в столичната зала "София".

Тимът събра актив от 56.475 точки след двете изпълнения на съчетанието с пет обръча - 28.125 и 28.350. Ансамбълът на Теа Денс взе сребърните медали с 50.725 точки, а на трета позиция е Тракия (Пловдив) с 50.400.

При девойки старша възраст триумфира съставът на Тракия с 51.950 точки. Среброто стана притежание на гимнастичките от клуб Илиана с 49.650. Тимът на Велбъжд заслужи бронзовите отличия в тази възраст с 43.350 точки.

Ансамбълът на Левски стана шампион във възраст девойки младша възраст с 40.100 точки след двете изигравания с 5 ленти. Второто място зае първият отбор на Левски-Триадица с 36.800, а на трета позиция са представителките на Илиана с резултат от 35.675 точки.

Главен съдия на състезанието е генералният секретар на Техническия комитет към Европейската гимнастика Християна Тодорова с помощник Камелия Игнатова. Домакин съвместно с БФХГ е СК Илиана.

От петък до неделя надпреварата при ансамблите продължава с категория Елит.

По публикацията работи: Любомир Тодоров