Автоголове провалиха Жирона, Аталанта удари Шахьор (Донецк)

Вратарят на Шахтьор Дмитро Ризник допусна три гола срещу Аталанта в Гелзенкирхен

Отборът на Фейенорд спечели с 3:2 като гост на Жирона в мач от втория кръг в основната фаза на Шампионската лига. Нидерландците записаха втори успех, а каталунците регистрираха ново поражение. Капитанът Давид Лопес беше точен за Жирона след 19 минути игра, като той бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. След само четири по-късно Янхел Ерера си отбеляза автогол, а в 33-ата минута тимът от Фейенорд направи пълен обрат чрез Антони Миламбо.  Нидерландците получиха дузпа в 36-ата минута, но японският нападател Аясе Уеда пропусна.

Жирона натисна след почивката и в 51-ата минута стигна до гол, който бе отменен поради засада. Каталунците получиха възможност да изравнят от дузпа в 67-ата минута, но Боян Миовски не успя да преодолее Веленройтер, който отрази удара от бялата точка.

В 74-ата минута все пак испанците стигнаха до гол, когато се разписа Дони ван де Беек. Само пет минути по-късно Крейчи II отклони топката в собствената си мрежа след прострелно центриране на Пайшао и така Фейенорд стигна до успех с 3:2.

Аталанта стигна до категоричен успех с 3:0 при визитата на Шахтьор Донецк. Срещата се игра в Гелзенкирхен. В първия кръг от новата фаза на Шампионска лига бергамаските направиха 0:0 с Арсенал у дома, а през май спечелиха Лига Европа.

В 20-ата минута Адемола Луукман центрира в наказателното поле на украинците, а Берат Джимсити на далечната греда засече в мрежата. Минута преди края на редовното време на първата част Луукман бе изведен в добра позиция и покачи на 2:0.

180 секунди след подновяването на играта Раул Беланова засече с глава в мрежата центриране на Запакоста, с което оформи крайното 3:0.

По публикацията работи: Георги Димитров