Виляреал излезе на трето място в Испания

Динко Хоркаш спаси дузпа при дебюта си за Лас Палмас

Виляреал спечели с два късни гола.
Снимка: БТА

Вилареал победи опашкаря Лас Палмас с 3:1 у дома и се изкачи на трето място в класирането на испанското първенство по футбол след изиграването на осем кръга. "Жълтата подводница" е с актив от 17 точки и води с една на Атлетико, като в същото време е с една зад Реал Мадрид и четири зад първенеца Барселона.

Виляреал взе преднина минута преди края на полувремето чрез Никола Пепе, но Фабио Силва изравни веднага след началото на втората част след великолепен пас на Аднан Янузай и прецизен удар от 15 метра.

Вилареал обаче контролираше играта след почивката и стигна до победата, въпреки че трябваше да чака до 82-та минута за втория си гол. Влезлият като резерва Алехандро Баена центрира от лявото крило и Тиерно Бари вкара от близко разстояние, а в добавеното време самият Баена се разписа за крайното 3:1, реванширайки се за пропусната дузпа по-рано.

Бившият вратар на Локомотив (Пловдив) Динко Хоркаш дебютира в Ла Лига с екипа на Лас Палмас. Любимецът на черно-бялата агитка спаси и дузпата, бита от европейския шампион с Испания Алехандро Баена. Той се отличи и с още няколко страхотни изяви.

Лас Палмас е последен в класирането с три точки и още няма победа през новия сезон.

По публикацията работи: Любомир Тодоров