от 21.00 часа

Байерн и Байер (Леверкузен) не излъчиха победител

Байерн - Байер (Леверкузен)
Снимка: БТА

Байерн и Байер (Леверкузен) завършиха 1:1 в  дербито на петия кръг на германското футболно първенство.

Байерн загуби първите си точки за сезона, но остават на върха с 13 точки, две повече от втория РБ Лайпциг. Шампионът Леверкузен е трети с 10 точки.

Роберт Андрич вкара с удар от движение и даде преднина на Леверкузен в 15-а минута, но Байерн стигна до равенството в 31-ата минута, когато след ъглов удар и лошо изчистена топка германският национал Александър Павлович прати топката в мрежата с мощен удар извън наказателното поле.

Малко след подновяването на играта Серж Гнабри от Байерн нацели гредата на два пъти.

Но Леверкузен на Шаби Алонсо удържа до края, за да вземе първите точки от Байерн и новия им треньор Венсан Компани, който спечели първите шест мача във всички турнири.

По публикацията работи: Светослав Табаков