Наполи е лидер след голово шоу, Интер се спаси от загуба

Лукаку се е разписал за Наполи.

Интер се измъкна в края от изненадваща загуба при гостуването си на Монца и завърши 1:1 в късния неделен мач между двата отбора от 4-тия кръг на Серия А.

Резервата Дани Мота откри за отбора на Алесандро Неста в 81-вата минута, а седем минути по-късно друга резерва - Дензъл Дъмфрис, все пак успя да изравни за "нерадзурите". Почти целият мач премина под контрола на шампионите, които обаче изпитваха видими затруднения и отправиха множество неточни удари. "Нерадзурите" близо 80 минути нямаха успешен изстрел към вратата на домакините, като определено не впечатлиха с представянето си..

Отборът на Наполи за първи път от година и половина насам записа трета поредна победа в официални мачове, след като разгроми Каляри с 4:0 като гост в двубой от Серия "А". С голяма заслуга за убедителния успех са двете звезди в атаката на тима Ромелу Лукаку и Хвича Кварацхелия.

Голеадата на гостите започна в 18-ата минута, когато Лукаку пусна пас към капитана Джанлука Ди Лоренцо, при чийто далечен шут топката претърпя рикошет в Джери Мина и влезе в мрежата на сардинци. Останалите три попадения дойдоха след почивката. В 66-ата минута Лукаку асистира и на Кварацхелия, който удвои преднината на тима с шут по земя. Само четири минути по-късно крилото върна жеста, след като пресече пас на противниковия вратар и веднага подаде топката на белгиеца, за когото не беше проблем да се разпише. В последните секунди на добавеното време Алесандро Бонджорно беше точен с глава при центриране от корнер, с което оформи крайния резултат.

По публикацията работи: Владислав Стоянов