Станимир Беломъжев е сред първите 30 в средната дистанция на СП по колоориентиране

Станимир Беломъжев
Снимка: БФ Ориентиране

Станимир Беломъжев записа още едно класиране в топ 30 на света, след като финишира на 29-а позиция в средната дистанция на световното първенство по колоориентиране (WMTBOC 2024) край Шумен.
Националът ни  финишира на изоставане от 5:37 мин. от новия световен шампион Кристоф Богар (Чехия). Камен Иванов завърши 50-ти, Ивайло Христов - 55-ти, Христо Пелов - 57-ми, а Петър Попункьов не стартира заради контузия в коляното след падане в масовия старт.
При жените българските състезателки останаха извън първите 30. Христина Козарева е 33-та, Теодора Табакова е 35-та, Силвия Шандуркова е 36-та, а Косара Ботева - 38-ма. Световна шампионка стана Габриела Андрашнян (Литва).
В шампионата на планетата за младежи и девойки, който се провежда в Шумен, Марко Пелов се класира най-напред от българските представители, заемайки 21-во място.
Утре  предстои дългата дистанция, а в неделя шампионатът се закрива с щафети.

По публикацията работи: Кръстина Иванова