от 15.00 часа

Александър Донски продължава в Добрич

Александър Донски
Снимка: БТА

Националът за Купа „Дейвис“ Александър Донски записа втора победа на чалънджъра на клей от категория 50 в Добрич.

Българинът се наложи над Макс Алкала Хури от Испания с 6:0, 5:7, 6:3 след 2 часа и 16 минути игра.

Донски беше категоричен в първата част и не загуби нито гейм, като я спечели за 31 минути.

В следващата испанецът поведе с 4:0, но Алекс успя да изравни при 5:5. За съжаление след това Хури проби отново и после изравни сетовете.

В заключителната част Донски направи пробив за 3:1 и не позволи да бъде застигнат.

Роденият в САЩ български национал записа девет аса, но и осем двойни грешки.

За класирането си за четвъртфиналите той ще вземе 8 точки за световната ранглиста, където е 798-и и 1030 евро от наградния фонд.

За място на полуфиналите Донски ще спори с победителя от мача между Лиам Драксъл от Канада и Гай ден Ауден от Нидерландия.

По-късно днес деветият поставен Димитър Кузманов се изправя срещу латвиеца Роберт Стромбахс.

По публикацията работи: Любомир Тодоров