от 09.00 часа

Челси наниза шест гола на Уулвърхемптън

Нони Мадуеке (в синьо) отбеляза хеттрик за Челси
Снимка: БТА

Челси победи Уулвърхемптън с 6:2 в мач от втория кръг на английската Висша лига. Гостите от Лондон откриха резултата още във втората минута на сблъсъка с попадение на Никлас Джаксън. Половин час след началото Матеуш Куня изравни за "вълците".

В края на полувремето се заформи истинско голово шоу, след като Коул Палмър отново възстанови аванса на лондончани в 45-та минута, но секунди по-късно новото попълнение на домакините Йорген Странд Ларсен изравни.

През второто полувреме Челси приключи интригата в рамките на под 20 минути, след като Нони Мадуеке реализира хеттрик. Любопитно е, че и за трите му попадение асистенциите бяха дело на национала Коул Палмър. В 80-ата минута Жоао Феликс успя да отбележи при повторния си дебют за "сините".

В друг двубой от кръга Борнемут и Нюкасъл Юнайтед завършиха 1:1. Маркъс Тавърниър откри за "черешките" в края на първата част, а Антъни Гордън изравни за "свраките" десетина минути преди края на редовното време. В 93-ата минута Данго Утара вкара за Борнемут, но радостта му беше кратка, след като голът беше отменен след преглед със системата ВАР заради игра с ръка.

По публикацията работи: Светослав Табаков