от часа

Нестеров отпадна на чалънджъра във Верона

Пьотр Нестеров
Снимка: Internazionali Tennis VK

Националът на България Пьотр Нестеров отпадна в първи кръг на тенис турнира на клей от сериите "Чалънджър" във Верона (Италия), който е от категория 100.

Нестеров загуби с 3:6, 4:6 от представителя на домакините Федерико Арнаболди. Срещата между двамата квалификанти продължи 99 минути.

Българският национал стартира с пробив, но след това Арнаболди взе пет от следващите шест гейма, за да реализира обрат в първия сет. Нестеров започна добре и втората част и поведе с 3:1, но италианецът бързо успя да навакса, а с ключов брейк в деветия гейм  си осигури и победата.

За участието си Нестеров заработи 4 точки за световната ранглиста и 1200 евро от наградния фонд.

Директно в основната схема във Верона ще започне по-късно днес втората ни ракета Адриан Андреев. В първия кръг софиянецът, който е 222-и в света, ще играе срещу бившия номер 16 Николоз Басилашвили (Грузия), който в момента се намира на 443-ото място в ранглистата.

По публикацията работи: Любомир Тодоров