от 21.00 часа

Гришо срази в три сета Монфис и е във втората седмица на "Уимбълдън"

Най-добрият български тенисист се справи с 6:3, 6:4, 6:3 с французина Гаел Монфис в третия кръг на надпреварата в Лондон и за четвърти път в своята кариера достигна до най-добрите 16. Мачът продължи само час и 47 минути.

Поставеният под №10 в схемата Димитров не показа никакви колебания срещу 37-годишния Монфис, въпреки 16-те аса на французина и постигна втората си победа над него в общо шест мача.

Българинът не допусна да загуби подаването си нито веднъж, а във всеки от първите два сета направи по един пробив. В оказалия се последен трети сет Димитров спечели още два пъти сервиса на Монфис, с което сложи край на участието на французина в турнира.

За място на четвъртфиналите Григор Димитров ще играе с победителя от мача между поставения под номер 5 в схемата Даниил Медведев от Русия и германеца Ян-Ленард Щруф.

По публикацията работи: Златко Желев