от 15.00 часа

Девойките ни с четвърта победа на ЕП по волейбол

Националките бяха категорични срещу Литва.
Снимка: БФВ

Националният отбор на България по волейбол за жени до 18 години спечели четвърта поредна победа на европейското първенство, като този път се наложи над тима на Литва с 3:0 (25:15, 25:21, 25:17) в гръцкия град Хераклион.

Съставът на Антонина Зетова за мача беше: Калина Венева, Стефани Дянкова, Деница Ангелова, Божидара Иванова, Елисавета Сариева и Една Тодорова.

Българският отбор започна мача със самочувствие и поведе набързо с 5:0, а след това и с 12:5. Най-големият аванс дойде при 20:9, като съперникът успя за запише 15 точки, а частта приключи с грешка от сервис на Русне Радивичуите.

Втората част бе по-равностойна, като имаше паритет до 8:8, но последваха 6 поредни точки за младите българки. Литва продължи да поддържа интригата, като се доближи на точка при 20:21. Родният тим затвори частта при 25:21  с успешна атака на Калина Ванева.

В последната част България поведе още при 3:2 и не пропусна преднината си до края. Най-големият аванс бе при 14:6, 23:15 и крайното 25:17. Последната точка в мача донесе резервата Габриела Жекова.

Утре е двубоят срещу тима на Финландия. Отборът на Антонина Зетова е убедително на първо място в Група 2 с 11 точки от 4 срещи.

По публикацията работи: Любомир Тодоров