от 21.00 часа

Десподов с асистенция в първата контрола на ПАОК

Кирил Десподов (№77) получава поздравления за головото си подаване.
Снимка: PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Отборът на ПАОК (Солун) започна серията от летни контролни срещи с успех с 2:1 над кипърския АЕК (Ларнака) на терена в нидерландската база Сволген, а българското крило Кирил Десподов асистира за първия гол в срещата в 28-ата минута на срещата.

Щефан Шваб и Томас Мург вкараха попаденията за гръцките шампиони преди почивката. "Жълто-зелените" от Кипър върнаха един гол през втората част на мача, в 53-ата минута.

Румънският старши треньор на ПАОК Разван Луческу искаше да се възползва от тази игра, да разпредели времето на своите играчи, използвайки две единайсеторки. Така капитанът на националния ни отбор Десподов, който започна като титуляр, остана на терена само през първата част.

ПАОК откри резултата в 28-ата минута, като Оздоев хитро напусна топката напред, а Шваб и Десподов се справиха перфектно. Българинът центрира и австриецът отбеляза със силен удар с глава.

Следващата проверка на Десподов и съотборниците му ще се проведе на 6 юли, отново в Сволген, а съперник ще бъде шотландския Хибърниън.

По публикацията работи: Любомир Тодоров