от 12.00 часа

Далас не се предава, Дончич и компания победиха Бостън в мач №4 в НБА

Далас - Бостън
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Далас Маверикс спечели убедително със 122:84 срещу Бостън в четвъртия мач от финалния плейоф за титлата в Националната баскетболна асоциация.

Маверикс взе първа победа в серията и намали изоставането си на 1:3, като по този начин отложи празненствата, които подготвяха в лагера на Бостън по случай рекордната 18-а титла в НБА.

Далас изигра силен мач и още до почивката реши изхода от срещата, като водеше с 26 точки.

Лука Дончич бе най-резултатен в мача с 29 точки, 25 от които вкара през първото полувреме, като добави по 5 борби и асистенции за победата на Маверикс.

Кайри Ървинг добави 21 точки за успеха на Далас. Най-резултатен за Бостън бе Джейсън Тейтъм с 15 точки.

Серията се завръща в Бостън в понеделник и Селтикс се нуждае от още една победа, за да триумфира с титлата.

По публикацията работи: Кръстина Иванова