от 15.00 часа

Германия с категорична победа за начало на Евро 2024

Германия - Шотландия
Снимка: БГНЕС

Домакинът Германия започна с лека и категорична победа с 5:1 срещу Шотландия на старта на Европейското първенство по футбол. В мач от Група А в Мюнхен германците не оставиха никакво съмнение в превъзходството си срещу островитяните, чиито футболисти се оказаха лесни жертви за своите съперници.

Германия от самото начало взе диригентската палка в мача и бързо пречупи духа на шотландците. Домакиините рано реализираха два гола чрез Виртц в 10-ата, след неуверена намеса на шотландския вратар Ангъс Гън, а след това хубава атака бе завършена от Мусиала в 19-ата минута.

Скоро след това Шотландия се отърва от вероятен нов гол, тъй като след преглед със системата ВАР, нарушение, отсъдено първо в пеналта, бе извадено извън него.

Но дузпа за Германия след намеса на ВАР в края на полувремето все пак бе отсъдена. Вдигнат бе и директен червен картон на Портиъс при нарушението. А Хавертц бе безапелационен при изпълнението от бялата точка в 45-ата минута - 3:0 за едно полувреме.

След почивката останалите с 10 души шотландци нямаха шанс да се противопоставят на Германия. Влезлият като резерва Фюлкруг покачи с мощен шут на 4:0 в 68-ата минута. А сетне още един негов гол бе отменен от ВАР след минимална засада.

Рюдигер си вкара автогол в 86-ата минута за почетното попадение на гостите. Но Емре Джан в добавеното време фиксира крайния резултат - 5:1 за Германия.

Така Германия започна убедително участието си на Европейското, а Шотландия напълно разочарова.
По публикацията работи: Светослав Табаков