от 15.00 часа

Александър Асенов триумфира на шампионата в Упсала

Александър Асенов спечели титлата в спринта на 100 метра в Открития европейски шампионат по лека атлетика за хора с интелектуални затруднения в Упсала (Швеция). Спортистът от Федерация Адаптирана физическа активност - България с председател Слав Петков стигна до златото с време 13:91 секунди.

В същата дисциплина при жените Радена Ангелова остана в подножието на медалите, след като завърши четвърта със 17:43 секунди.

Боян Вандов и Виктор Караджов не успяха да стигнат до финалите в хвърлянето на копие и в бягането на 10 000 метра. В квалификацията Вандов записа 9.02 метра, а Караджов -  45:12.53 минути.

В дисциплината 1500 Караджов постигна личен резултат от 5:56.30 минути.

В първенство участват 250 състезатели от 16 държави, които си оспорват отличията в 24 дисциплини.

По публикацията работи: Христо Денев