Арина Сабаленка с лесен успех на "Филип Шатрие"

Арина Сабаленка
Снимка: БТА

Световната номер 2 в женския тенис Арина Сабаленка от Беларус продължи серията си на Откритото първенство на Франция, като се наложи без проблем над американката Ема Наваро с 6:2, 6:3 за час и 10 минути игра на централния корт "Филип Шатрие" на комплекса "Ролан Гарос".

Така състезателката от Беларус се класира без загубен сет за четвъртфиналите на втория турнир от Големия шлем за годината, където чака победителката от двубоя между французойката Варвара Грачова и рускинята Мира Андреева.

Сабаленка започна безпощадно мача, като поведе набързо с 4:0 след два пробива. Наваро успя да вземе следващите си две подавания, но съперничката й затвори първата част при първата си възможност на свой сервис.

Сабаленка продължи доминацията си и във втория сет, като проби Наваро за 2:1, а след това затвърди преднината на свое подаване. Белорускинята затвори мача с нов пробив за 6:3.

Арина Сабаленка направи 7 аса в мача, спечели 85 процента от точките на първи сервис и 60% на втори. Тя направи и 36 печеливши удара срещу едва 15 на Ева Наваро.

"Бях готов да се боря за всяка точка, бях готов за дълги разигравания. Бях супер доволна от нивото, на което играх днес. Определено със слънцето се чувстваш по-позитивен, беше по-трудно в дъжда", каза победителката.

По публикацията работи: Любомир Тодоров