Първият четвъртфинал на "Ролан Гарос" е Алкарас - Циципас

Карлос Алкарас победи Оже-Алиасим.

Карлос Алкарас нямаше абсолютно никакви проблеми срещу Феликс Оже-Алиасим и постигна победа с 6-3, 6-3, 6-1 след 2 часа и 20 минути на „Филип Шатрие“.

Испанецът беше изиграл само един турнир на клей преди надпреварата в Париж и около неговото състояние имаше множество неясноти, имайки предвид проблемите му в областта на предмишницата през последния месец и половина. Бившият номер едно обаче бързо показа, че към момента се намира в оптимално физическо състояние и не се нуждаеше от много време, за да заиграе най-добрия си тенис.

Така Алкарас, който само преди месец навърши 21 години, се класира за осмия си четвъртфинал в Големия шлем. Там негов съперник ще бъде Стефанос Циципас, срещу когото има пет победи от пет мача.

Гъркът имаше доста трудни моменти на корт „Сюзан Ленглен“ в неделния следобед, но все пак намери начин да обърне Матео Арналди с 3-6, 7-6(4), 6-2, 6-2 и да достигне до победата в четири сета.

По публикацията работи: Владислав Стоянов