Виктория Томова спаси 4 мачбола, но приключи на "Ролан Гарос"

Виктория Томова
Снимка: Стопкадър Eurosport Player

Виктория Томова отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Първата ни ракета отстъпи на китайката Синюн Ван с 5:7, 7:5, 1:6 след 2 часа и 15 минути игра в мач, който беше на два пъти прекъсван от дъжда.

Още в откриващия гейм 29-годишната софиянка изоставаше с 0:40 при свое подаване, но успя да спечели. В третия гейм тя отрази още две точки за пробив. Развръзката дойде в края на частта, когато азиатката направи брейк за 6:5 и след това сервира успешно за сета.

Срещата беше спряна заради дъжда при 1:0 гейма в следващата част с пробив за Синюн и 40:40. При доиграването, в седмия гейм Томова отрази общо шест точки за нов брейк и взе подаването си за 3:4. При 5:4 азиатката сервираше за място в третия кръг. Тя стигна до мачбол, но го пропиля с воле в мрежата. Виктория отказа да се предаде и успя да върне пробива при четвъртата си възможност. Окрилена от успеха, българката взе и следващи два гейма, за да изравни частите.

След това обаче умората си каза думата. В заключителната част китайката дръпна с 4:0, след което Томова успя да вземе подаването си. В следващия гейм българката пропиля две точки за пробив след непредизвикани грешки от форхенд. Веднага след това при 1:5 мачът беше отново прекъснат заради валеж над френската столица.След повече от час двубоят беше подновен. Вики сервираше за оставане в турнира. Набързо резултатът стана 0:40, но българката отрази и тези три мачбола. При четвъртия обаче азиатката приключи срещата с печеливш ретур.

За първото си класиране за втория кръг на „Ролан Гарос“ Виктория Томова заслужи 70 точки за световната ранглиста, където е номер 75 сега, както и 110 хиляди евро от наградния фонд.