Лионел Меси вкара при загуба на Интер Маями в МЛС

Лионел Меси
Снимка: БТА

Аржентинската суперзвезда Лионел Меси се разписа при загубата на Интер Маями с 1:3 като домакин на Атланта Юнайтед в мач от американската Мейджър лийг сокър (МЛС). Интер Маями прекъсна серията си от 10 мача без поражение, а за Атланта Юнайтед това бе първи успех в лигата от близо два месеца.

Гостите поведоха с две попадения на грузинеца Саба Лобжанидзе в 44-ата и 59-ата минути. Меси намали за 1:2 в 62-ата минута, но в 73-ата Джамал Тиаре оформи крайното 3:1 за тима от Атланта.

Голът бе 11-и за Лионел Меси за сезона, а с толкова на сметката си е и уругвайският нападател Луис Суарес.

Очаква се аржентинецът да играе и в срещата със Сейнт Луис в събота, а след това да се присъедини към лагера на националния тим на родината си преди Копа Америка. Турнирът предстои от 20 юни до 14 юли.

Интер Маями оглавява временното класиране в Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър с 34 точки.

По публикацията работи: Любомир Тодоров