от 21.00 часа

Роналдо записа нов рекорд в Саудитска Арабия

Кристиано Роналдо завърши сезона с 35 гола.

Кристиано Роналдо добави нов рекорд във визитката си, след като стана футболистът, отбелязал най-много голове в един сезон на Саудитската Лига. 39-годишният португалец се разписа два пъти за успеха на неговия Ал Насър с 4:2 над Ал Итихад на стадион "Ал Ауал Парк" и вече има 35 попадения на сметката си. По този начин той свали от върха постижението на Абдерразак Хамдала, който през сезон 2018/19 вкарва 34.

Най-напред попадение на Роналдо в 10-ата минута беше отменено заради засада, но в добавеното време на първата част португалецът се разписа, изравнявайки постижението на Абдерразак Хамдала. Той овладя пас от дълбочина на Мохамед Ал Фатил и прати топката в мрежата, за да открие резултата.

20 минути след началото на втората част той можеше да удвои, но в момент на измъкване сам срещу вратаря беше съборен от Суайлем ал Меенали, за което защитникът си изработи червен картон. Но само 4 минути по-късно той вкара с глава за 2:0, след което беше заменен.

Ал Насър с Роналдо в състава останаха на второ място с 82 точки, на цели 16 от шампиона Ал Хилал.

По публикацията работи: Любомир Тодоров