от 18.00 часа

Късни голове донесоха победата на Фиорентина над Каляри

Фиорентина победи с 3:2 Каляри
Снимка: БТА

Отборът на Фиорентина победи с 3:2 Каляри в изтеглен мач от последния 38-ми кръг на италианския футболен шампионат.

"Виолетовите" стигнаха до успеха с гол от дузпа на Артур Мело в 13-ата минута на добавеното време, което трябваше да бъде само пет. След преразглеждане със системата за видеоповторения обаче главният съдия Алесандро Пронтера прецени, че има основания да отсъди наказателен удар в полза на гостите, който Мело превърна в попадение.

Преди това Фиорентина поведе в края на първото полувреме с гол на Джакомо Бонавентура, но Каляри направи обрат през вторатата част. Алесандро Дейола възстанови равенството в 64-тата минута, а 20 по-късно Кингстън Мутандуа вкара втори гол за сардинци.

Това обаче далеч не бе всичко в двубоя, тъй като Фиорентина съумя да изравни в 89-ата минута чрез Николас Гонсалес. Така се стигна до 99-ата минута на мача, в която бранител на Каляри изрита в собственото си наказателно поле играч на гостите и Мело вкара дузпата.

За водения от пенсиониращия се Клаудио Раниери тим на Каляри това бе последен мач за сезона. Тимът завършва кампанията с 36 точки, като заема 15-о място. Фиорентина има още един двубой в Серия "А" - отложения мач с носителя на трофея в Лига Европа Аталанта, който ще се изиграе следващия уикенд.