от 21.00 часа

Фортуна (Дюселдорф) е пред завръщане в Бундеслигата

Фортуна (Дюселдорф) победи с 3:0 като гост Бохум
Снимка: БТА

Отборът на Фортуна (Дюселдорф) е на крачка от завръщане в Бундеслигата на Германия, след като победи с 3:0 като гост Бохум в плейофа за влизане/оставане в елита на германския футбол.

Тимът на Фортуна, който през този сезон завърши на трета позиция във Втора Бундеслига, поведе още в 13-ата минута след автогол на Филип Хофман.

Веднага след това Бохум пропусна най-добрия си шанс за гол в мача след удар с глава в гредата на Бернардо, а в 64-тата минута Феликс Клаус се възползва от подаване на Христос Цолис, за да покачи на 2:0 в полза на Фортуна.

Крайното 3:0 в полза на Дюселдорф бе оформено в 72-рата минута от Яник Енгелхард,

Реваншът в Дюселдорф е в понеделник, а Фортуна има шанс да играе отново в Бундеслигата за пръв път от сезон 2019/20.

От въвеждането на плейофния формат през 2009 година отборите от Бундеслигата са спечелили 12 от 15 сблъсъка, но сега задачата на Бохум изглежда невъзможна, тъй като никога отбор, загубил първия мач с три гола разлика, не е успявал да излезе краен победител.

По публикацията работи: Антони Йорданов