от 18.00 часа

Бостън взе сериозна преднина срещу Индиана в НБА

Джейлън Браун
Снимка: БТА

Втори мач от финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Бостън - Индиана - 126:110
* Бостън води с 2:0 победи в серията. Играе се до четири успеха от седем мача.

Крилото Джейлън Браун реализира 40 точки за победата на Бостън Селтикс със 126:110 над Индиана Пейсърс във втория мач от финала в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

По този начин "келтите" защитиха напълно домакинското си предимство след първите два мача и поведоха с 2:0 успеха. Така те се нуждаят от само още две победи в оставащите пет двубоя, за да се класират за втори път за Финалите на НБА в рамките на последните три сезона.

Двубоят до голяма степен се реши още в началото на втората четвърт, когато Бостън реализира серия от 17:0, за да превърне две точки пасив в 15 преднина. Гостите от Индиана успяха да скъсят изоставането си до едно притежание на старта на второто полувреме, но нова голяма серия за домакините уби интригата в срещата.

Джейсън Тейтъм и Дерик Уайт добавиха по още 23 точки за победата на Селтикс, а Джру Холидей остана с 15 точки и 10 асистенции, като пропусна само една от седемте си стрелби от игра в целия мач.

За Индиана Паскал Сиакам завърши с 28 точки, а Андрю Нембхард остана с 16. Големият проблем за "пешеходците" обаче е контузията на звездата им Тайрийс Халибъртън. Гардът получи травма в бедрото и не успя да завърши мача, като тепърва ще става ясно дали ще може да играе в някоя от предстоящите срещи.

Мачове номер 3 и 4 от серията са в Индианаполис.

По публикацията работи: Антони Йорданов