от 12.00 часа

ЦСКА 1948 обърна Ботев (Пд) с два гола в края

ЦСКА 1948 победи с 2:1 Ботев (Пд)
Снимка: БТА

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:1 Ботев Пловдив в мач от 35-ия кръг в Първа лига и направи много голяма крачка към участие в баража за Лигата на конференциите.

У дома в Бистрица "червените" стигнаха до успеха след голове на влезлия като резерва Неделко Пишчевич в последните десет минути.

Преди това Кристиан Нвачукчву бе дал преднина на Ботев Пловдив в началото на втората час.

Победата върна тима на Валентин Илиев на седмо място в класирането с 49 точки. Осмият Арда е с 48.

До края на сезона остава още един кръг, който за отборите от втората четворка ще се проведе в понеделник.

През първото полувреме скуката властваше напълно на стадиона в Бистрица и чак в края на първото полувреме се създаде първата опасност пред някоя от двете врати.

Нападателят на гостите Мартин Секулич получи топката на границата на наказателното поле и без много колебания стреля с левия крак.

Неговият удар по земя обаче се отби от страничната греда и не попадна в мрежата на Петър Маринов.

Доста по-динамично се оказа второто полувреме, в което и двата тима погледнаха по-смело в предни позиции.

В 50-ата минута Кристиан Нвачукчу успя да открие резултата в полза на Ботев. Крилото на "канарчетата" се справи с бранител на домакините и с плътен удар в близкия ъгъл успя да открие резултата.

За 18-годишния нигериец това бе първи гол в българския шампионат.

Чак след гола "червените" реагираха и в следващите минути играта се пренесе в половината на Ботев.

В 69-ата минута Радослав Кирилов отправи прострелен удар от десния фланг, но съотборникът му Педриньо не успя да стигне до топката и да я засече във вратата на Матвей Игонен.

Естонският страж на Ботев обаче нямаше какво да направи в 80-ата минута, когато след центриране на Педриньо резервата Неделко Пишчевич успя да засече топката и да я прати във вратата за 1:1.

До края на мача двубоят изведнъж се оказа изключително двуостър.

Първо Секулич пропусна много добър шанс да върне аванса на Пловдив, а в 85-ата минута Педриньо стреля на сантиметри над напречната греда.

Натискът на "червените" все пак бе възнаграден с нов гол на Пишчевич точно в 90-ата минута.

Ново центриране на Педриньо от корнер позволи на сърбина да скочи най-високо и с глава да донесе победата на тима си.

С успеха ЦСКА 1948 събра 49 точки и кръг преди края на сезона заема седмото място, което дава право на участие в баража за Лигата на конференциите. Ботев Пловдив, който като носител на Купата на България ще играе в Лига Европа, е на девето място с 45 точки.

По публикацията работи: Петър Ненов