от 21.00 часа

България стартира със загуба във волейболната Лига на нациите

Снимка: БТА

Мъжкият национален отбор на България по волейбол отбеляза фалстарт в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим отстъпи на олимпийския шампион Франция с 0:3 (21:25, 24:26, 14:25) в първия си двубой от Група 1, изигран в Анталия (Турция), коментира bgvolleyball.com.

"Лъвовете" имаха своите шансове в срещата, като на моменти бяха съвсем близо до противника. Опитът и класата на французите обаче не позволиха да се случи обрат, и в крайна сметка в края не оставиха възможности на подмладения ни състав.

Двата отбора започнаха, след което Франция поведе. Постепенно родните представители изравниха, като удържаха темпото до средата на гейма. "Петлите" възстановиха превеса си, но интригата отново се завърна. Въпреки съпротивата ни, момчетата на Андреа Джани наложиха волята си.

Олимпийските шампиони започнаха по-категорично във втория гейм, оформяйки солидна преднина (9:4). Тя обаче бе стопена от грешките на Бенжамен Тонюти и съотборниците му, отбелязахме и точка от начален удар (8:9). Французите обаче вдигнаха оборотите и отново се откъснаха (17:14). Играта бе на амплитуди в следващите минути, но в ключовите моменти българската блокада успя да спре атаките на съперника. След това противникът успя да измъкне успеха и да поведе с 2:0 гейма.

"Петлите" направиха ударен старт на третия гейм (5:1), доминирайки изцяло до края на частта.

Следващият двубой на българският тим е на 24 май (петък), срещу Канада от 14:00 ч.
По публикацията работи: Владислав Стоянов