от 18.00 часа

Черно море излезе втори след голяма победа срещу Лудогорец

Черно море - Лудогорец
Снимка: БТА

Черно море победи шампиона Лудогорец с 4:0 и излезе на второ място във временното класиране на Първа лига. С успеха си „моряците“ имат вече 69 точки в актива си, с 2 повече от ЦСКА София, като в следващия кръг двата отбора ще играят един срещу друг в столицата. Лудогорец, който си осигури 13-ата поредна титла предсрочно остава със 79 точки.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което почти не успяха да създадат сериозно голово положение. Първата ситуация в мача бе за домакините в 7-ата минута, когато Васил Панайотов центрира отдясно и намери непокрит в наказателното поле на гостите Андреяс Калкан, но румънският футболист не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут. В 28-ата минута шампионите можеха да открият резултата. Рик Джонатан проби отляво, навлезе в наказателното поле на Черно море и стреля по диагонал, но вратарят Иван Дюлгеров успя да спаси. В 30-ата минута Рик Джонатан пробва далечен удар от около 30 метра, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да улови топката. В 43-ата минута Черно море откри резултата. Пабло Гарсия центрира отдясно в наказателното поле на Лудогорец, където Андреяс Калкан успя да засече топката с глава и вкара за 1:0.

В 47-ата минута Рик Джонатан от гостите стреля от границата на наказателното поле, но топката премина далеч от вратата на домакините. В 53-ата минута след центриране в наказателното поле на домакините Сон върна топката към Ивайло Чочев, който от границата на наказателното поле стреля неточно. В 67-ата минута Черно море усвои преднината си. След центриране от корнер Влатко Дробаров успя да отклони топката към Даниел Димов, който се обърна и стреля от 7-8 метра и вкара за 2:0 за домакините. В 83-ата минута Пабло Гарсия изведе в отлична позиция отляво Уеслен Жуниор, който напредна и с топовен изстрел вкара за 3:0 за Черно море. В 90-ата минута Живко Атанасов се възползва от неубедителна намеса на вратаря на Лудогорец Пламен Пепеляшев и от няколто метра оформи крайното 4:0. В 90+3 минута вратарят на гостите предотврати сигурен гол, след като спаси опасен удар на Атанас Илиев от свободен удар.

По публикацията работи: Светослав Табаков