от 18.00 часа

Реал (Мадрид) допусна равенство, след като водеше с 4:1

Александър Сьорлот (вдясно) вкара четири гола за Виляреал срещу Реал
Снимка: БГНЕС

Виляреал направи впечатляващ полуобрат срещу шампиона Реал (Мадрид), след като от 1:4 навакса и завърши наравно 4:4 в мач с осем гола от предпоследния 37 кръг в Испания.

Гюлер на два пъти, Хоселу и Васкес бяха дали преднина от три гола до почивката за "Белия балет", а за домакините от Виляреал бе вкарал само Сьорлот.

Същият този Сьорлот се развихри през второто полувреме и реализира и четирите гола за "Жълтата подводница" в мача.

Барселона си гарантира второто място след Реал, който е с 94, а каталунците набраха 82 точки и са недостижими за другия каталунски тим Жирона със 78, който си гарантира бронзовите медали. В този кръг Барса би у дома си Райо Валекано с 3:0 (голове на Левандовски и два на Педри), а Жирона се справи като гост с Валенсия, побеждавайки с 3:1.