от 12.00 часа

Южноафриканецът Симбине с най-добро време за сезона на 100 метра

Акани Симбине
Снимка: БТА

Южноафриканецът Акани Симбине спечели спринта на 100 метра на Игрите на Атланта Сити с рекордното за сезона в леката атлетика време 9.90 секунди. Американецът Ноа Лайлс пък завърши на първото място в нетрадиционната дисциплина 150 метра.

Симбине завърши спринта с десета от секундата пред кениеца Фърдинанд Оманяла, а американецът Кендал Уилямс спечели третото място с 10.05 секунди. Постижението на спринтьора от Република Южна Африка е с три десети от секундата по-добро от предишното върхово за сезона, записано от американския тийнейджър Крисчън Милър през месец април.

Световният шампион в двете класически спринтови дистанции Ноа Лайлс пък бе най-бърз на рядко вижданите в леката атлетика 150 метра. Той спечели пред британеца Жарнел Хюз и след финала заяви, че е извървял дълъг път в битката си с психическо заболяване.

"Вече не изпитвам депресия и това ми влияе положително. Радостен съм, че бягах на това състезание и че видях отново феновете", заяви Лайлс.
По публикацията работи: Илиян Христов