от 12.00 часа

Минесота и Денвър ще играят седми мач в плейофите на НБА

Едуардс (с топката) вкара 27 точки за Минесота.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборите на Минесота и Денвър ще определят в решителен седми мач кой от тях ще играе на финал в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на Съединените щати и Канада (НБА). Тимбъруулвс успяха да се върнат в серията след три поредни загуби, побеждавайки у дома със 115:70.

Убийствена първа четвъртина за домакините, спечелена с 31:14, на практика до голяма степен предреши и изхода от двубоя в "Таргет Център“ в Минтеаполис. Минесота поддържаше темпото се прибра на полувремето при  59:40.

След паузата тимът от щата Минесота отново бе безпощаден и окончателно отказа Нъгетс от мечтите им за нещо повече, за да сложат край на всякаква интрига.

За домакините петима баскетболисти приключиха с двуцифрен актив, като над всички бе Антони Рубен Едуърдс с 27 точки. 21 добави Джейдън МакДаниелс. С 13 мачът завърши Майк Конли. Сериозно помогнаха и приключилите с по "дабъл-дабъл“ центрове Наз Рийд (10 точки и 11 борби) и Карл-Антъни Таунс (10 точки и 13 борби).

Никола Йокич отсрами Денвър с 22 точки и 9 борби. Арън Гордън завърши с 12 и 8 овладени под двата ринга топки, Джамал Мъри приключи с 10 и 5 асистенции.

Решителният мач №7, който ще определи участника във финала на Западната конференция е на 19 май в Денвър.

По публикацията работи: Любомир Тодоров