от 18.00 часа

Борусия (Дортмунд) на финал в Шампионска лига

Футболистите на Борусия (Дортмунд) ликуват, след като се класираха за финала в Шампионската лига след втора победа над Пари Сен Жермен с 1:0

Борусия Дортмунд победи като гост Пари Сен Жермен с 1:0 в среща-реванш от полуфиналите и се класира за финала на Шампионската лига по футбол. Германският тим спечели и първия двубой със същия резултат и с общ 2:0 ще спори за трофея в най-престижния европейски клубен турнир на "Уембли" с победителя от другата двойка между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен. Те завършиха 2:2 в първия мач, а втората среща е днес от 22:00 часа на "Сантяго Бернабеу".

Единственото попадение в мача отбеляза Матс Хумелс с глава в 51-ата минута след отлично изпълнение на ъглов удар от Юлиан Брандт. В 77-ата минута втори гол на Хумелс беше отменен заради засада.

Домакините също имаха своите възможности, но два пъти уцелиха гредите на вратата на гостите.

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике избра Лукас Бералдо в центъра на защитата. На 20-годишния бразилец му липсва опит на най-високо ниво, но той беше предпочетен пред бившия бранител на Интер Милан Шкриняр и Данило, които бяха на резервната скамейка. Бералдо замени защитника на Франция Люка Ернандес, който скъса връзка на коляното през миналата седмица. Килиан Мбапе е отляво в атаката на ПСЖ с Гонсало Рамос и Усман Дембеле.

Никлас Фюлкруг беше на върха на нападението на Борусия Дортмунд, след като се разписа в първия мач, а зад него действаха Джейдън Санчо, Юлиан Брант и Карим Адейеми.

През първото полувреме имаше няколко много добри положения и пред двете врати, но пропуски направиха Мбапе и Адейеми.

Втората част започна с пропуск на Заир-Емери за домакините. Той се оказа непокрит нслед центриране от корнер, но от няколко метра уцели левия страничен стълб.

В ответната атака и Борусия стигна до ъглов удар, а бранителите на домакините не опазиха Матс Хумелс, който се извиси в наказателното поле и с глава откри резултата.

По публикацията работи: Георги Димитров