от 09.00 часа

Модрич донесе победата на Реал срещу Севиля

Лука Модрич празнува попадението си на "Сантяго Бернабеу".
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Лука Модрич се появи като резерва и вкара красив гол в края на срещата за победа на Реал (Мадрид) с 1:0 срещу  гостуващия Севиля в мач от 26-ия кръг на испанското първенство по футбол. С това отборът на Карло Анчелоти поведоха с осем точки на Барселона на първата позиция, а изигралият мач по-малко Жирона е с още една назад.

Реал доминираше в притежанието през първото полувреме, но попадение на Лукас Васкес бе отменено заради нарушение и резултатът остана равен до почивката.

Стражът на севилци - норвежецът Орян Нюланд, изнесе много силен двубой, но не успя да спре 38-годишния Модрич през второто полувреме. Хърватският халф изпрати силен шут до страничната греда в 81-та минута и така "белият балет" си гарантира победата.

Нюланд отрази с една ръка други удари на Винисиус и Федерико Валверде, а Реал завърши с 65% от притежанието на топката и с 16 изстрела към вратата на Севиля.

"Всичко, което виждате на терена, отнема много тренировки всеки ден. Упражнявам тези удари с часове и часове ежедневно, тъй като във футбола трябва да се стреля при всеки възможен момент. Днес го направих и топката влезе", каза Модрич за DAZN.

По публикацията работи: Любомир Тодоров