от 09.00 часа

XXII кръг на Първа лига започва с две срещи

Пирин се надява на добър резултат във Враца.
Снимка: fcpirin.com

Отборът на Ботев (Враца) посреща Пирин в откриващия мач от XXII кръг на футболната Първа лига. Двата тима ще водят ожесточена битка за оцелявана до края на сезона.

В миналия кръг Пирин затрудни Левски, но все пак загуби с 1:3, въпреки че беше с човек повече през по-голямата част от мача. Ботев пък логично допусна поражение срещу ЦСКА София (0:3) на "Васил Левски".

За последно двата отбора се срещнаха на 18 ноември 2023 г. Тогава "орлетата" се класираха за 1/4-финалите от турнира за Купата на България, след като победиха с 2:1 врачани. Успехът им дойде след гол в 112-ата минута - редовното време завърши с равенство 1:1.

В първия мач между двата състава за първенство пък Ботев спечели с 1:0 в Благоевград.

През зимната пауза "орметата" смениха треньора. Наччело на тима бе назначен Олександър Бабич. Във Враца продължават на имат доверише на Христо Янев.

В другия петъчен двубой Ботев (Пловдив) е домакин на Етър.

"Канарчетата" допуснаха разочароващо поражение с 1:2 от Крумовград при подновяването на първенството. Тази загуба остави "жълто-черните" с актив от 29 точки на 8-ата позиция в класирането. Сега Ботев ще се надява да постигне първи успех през 2024 г. Това е съперник, който Ботев вече два пъти победи през сезона като гост. "Жълто-черните" са колебливи домакини с 5 победи, 1 реми и 4 загуби в 10 срещи в първенството през сезона. Те впечатляват с резултатност - 20 вкарани гола в тези мачове, но имат и 12 допуснати.

Тимът на Етър направи реми 1:1 с ЦСКА 1948 у дома в първия си мач в лигата за 2024 г. Попадение в добавеното време на Иван Василев от дузпа донесе точка на Етър. "Виолетовите" имат само 10 точки в актива си и са на последното 16-то място. Отборът на Етър е вторият най-слаб гост в лигата с 5 спечелени точки в 10 двубоя.