от 12.00 часа

Черно море загуби в Сиде с гол в края

"Моряците" (в зелено-бели фланелки) отстъпиха на Слован.
Снимка: ПФК Черно море

Водачът в класирането на Първа лига Черно море допусна загуба от чешкия Слован (Либерец) с 0:1 след гол в края в първата си контрола в Турция. Мачът се игра в Сиде. Срещата пропусна Цветомир Панов, който малко преди отпътуването на отбора днес вдигна температура.

Първата част бе предимно равностойна, като и двата тима имаха по няколко интересни атаки, но без да намерят начин да нанесат решителен удар. На почивката Ники Златев зае мястото на Едгар Пашеко. В 58-та минута Исмаил Иса и Даниел Димов заеха местата на Атанас Илиев и Пабло Гарсия. В 59-та минута „моряците“ създадоха добра възможност за гол, като Първо Влатко Дробаров стреля, но играч на Слован протегна крак и парира. Топката попадна в Исмаил Иса, който обаче я изпрати над гредата. В 68-та минута грешка в изнасянето на топката позволи на играч на Слован да се озове на стрелкова позиция и отправи опасен удар по земя, но покрай гредата.

В 72-та минута Мартин Милушев, Берк Бейхан и Александър Веселински, смениха Алекс Фернандес, Васил Панайотов и Мазир Сула. В 78-та минута Мартин Дичев, Живко Атанасов и Виктор Попов напуснаха игра и бяха заменени от Борис Стойков, Уеслен Жуниор и Мишаел Алвес. В 81-та минута Мартин Милушев центрира отдясно, а Уеслен Жуниор стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

В 86-ата минута Филип Хорски засече с крак центриране отляво и реализира за 1:0 за чехите, като по този начин завърши и проверката.

По публикацията работи: Любомир Тодоров