Левски допусна обрат срещу Вашаш от 2:0

Цунами откри резултата за "сините" в 15-ата минута.
Снимка: БГНЕС

Отборът на Левски загуби от втородивизионния унгарски Вашаш с 2:3 в първата си контролна среща в Анталия, въпреки че в 58-ата минута "сините" водеха с 2:0.

Бразилецът Цунами откри резултата с удар с глава от малък ъгъл в 15-ата минута. Илиян Стефанов удвои резултата в 50-ата минута, след подаване на новото попълнение на "сините" Фабио Лима, който се появи в игра през второто полувреме.

В средата на второто полувреме обаче унгарците изравниха с попадения на Кристоф Хинора в 59-ата минута  и Шебестен Ихриг-Фаркаш в 71-ата.

В 80-ата минута Чонгор Пап беше изведен сам срещу Иван Андонов и успя да вкара победния гол за Вашаш.

"Сините" ще проведдат втората си контрола в Турция в неделя (21 януари) срещу украинския Олександрия.

Съставът на Левски: Николай Михайлов (31 - Пламен Андреев, 61 - Иван Андонов), Дейвид Михалев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Вандерсон Цунами, Асен Чандъров, Асен Митков, Кристиян Йовов, Марин Петков, Уелтон, Преслав Бачев (Виктор Любенов, Кристиан Димитров, Патрик-Габриел Галчев, Александър Божилов, Асими Фадига, Дарлан, Илиян Стефанов, Стивън Гаоте, Фабио Лима, Рикардиньо) .

По публикацията работи: Любомир Тодоров