от 12.00 часа

Славия започна с голяма победа в контролите

Куентин Зеедорф дебютира за "белите".
Снимка: БГНЕС

Отборът на Славия постигна убедителен успех над Балкан (Ботевград) с 6:1 в първата си проверка за 2024 година. На едно от помощните игрища на стадион „Александър Шаламанов“ в столицата „белите“ не срещнаха трудности срещу ботевградчани.

Интригата в срещата бе ликвидирана до 20-ата минута, когато тимът на Златомир Загорчич поведе с три гола разлика. Денислав Александров даде тон с попадение в осмата минута, а четири по-късно Николай Христов покачи на 2:0. Виктор Генев също се разписа скоро след това.

След почивката Балкан намали чрез Дейвид Йорданов в 68-ата минута, преди Ерол Дост, Мартин Сораков и Тони Тасев да реализират нови три гола във вратата на съперника за крайното 6:1.

За първи път за Славия играха племеникът на Кларънс Зеедорв - Куентин, Арнел Кодрич и Лука Рабакидзе. Босненският защитник и грузинският халф са на проби в отбора.

На 17 януари Загорчич и неговите избраници заминават на лагер в турския курорт Анталия, където ще останат до 9 февруари.

Състав на Славия: Светослав Вуцов, Арнел Кадрич (на проби), Виктор Генев, Мартин Георгиев, Куентин Зеедорф, Чунг Нгуен До, Кристиян Стоянов, Иван Минчев, Сибири Кейта, Денислав Александров, Николай Христов (на проби), (като резерви след почивката влязоха Николай Кръстев, Георги Петков, Емил Стоев, Ертан Томбак, Венцислав Керчев, Роберто Райчев, Тони Тасев, Мартин Сораков, Лука Рабакидзе-на проби, Емил Мартинов, Ерол Дост, Красимир Панчев)
По публикацията работи: Любомир Тодоров