Григор Димитров срещу германец в Бризбън (обновено)

Българинът и Корда ще играят на двойки тази нощ

| обновено на 02.01.24 в 15:18
Григор Димитров

Стана известен следващият съперник на Григор Димитров на АТР 250 тенис турнира в Бризбън, Австралия.

Това е германецът Даниел Алтмайер, който преодоля днес Ли Тю от Австралия със 7:6(5), 7:6(4) в двучасов мач.

Така в спор за място на четвъртфиналите вторият поставен българин ще играе срещу 56-ия в света Алтмайер, от когото до момента не е губил сет.

Миналата година в третия кръг на „Ролан Гарос“ Димитров победи германеца с 6:4, 6:3, 6:1. През 2021 година Григор пък спечели в Индиън Уелс с 6:4, 6:2.

Димитров и Себастиан Корда ще излязат на корта не преди 03:00 часа след полунощ (наше време) за втория си мач на двойки в турнира.

Съперници на българина и американеца ще бъдат Хари Хелиоваара (Финландия) и представителят на домакините Джон Пиърс, които са поставени под номер 6 в основната схема и почиваха на старта.

По публикацията работи: Любомир Тодоров