от 21.00 часа

Арда на четвъртфинал след хеттрик на Тонислав Йорданов

Тонислав Йорданов вкара 3 гола срещу Литекс.
Снимка: ПФК Арда

Отборът на Арда разгроми втородивизионния Литекс с 4:1 в мач от осминафиналите за Купата на България по футбол. Тонислав Йорданов се отличи с хеттрик. По този начин тимът на Александър Тунчев се класира за четвъртфиналите.

Арда откри резултата в 19-ата минута, когато Христо Митев разстреля Алекс Божев с мощен шут в ъгъла от 25 метра. Тонислав Йорданов удвои след многоходова атака завършила с удар от около точката на дузпата.

В 62-та минута Виктор Василев върна едно попадение за Литекс, но в 66-ата минута отново Тонислав Йорданов бе точен, за да даде на своя тим отново преднина от два гола. Той получи пас от Иван Коконов и се освободи от защитник, за да реализира за 3:1.

В 71-ата минута Йорданов оформи хеттрик с красиво попадение, а интригата в срещата окончателно приключи.

От 17:30 часа Славия приема ЦСКА София също в осминафинал от турнира.

По публикацията работи: Любомир Тодоров