от 15.00 часа

Ботев (Пловдив) взе 3 точки в Кърджали

Ивелин Попов (вляво) поздравява автора на първия гол Емануел Уме (вдясно).
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

В първи мач от 19-ия кръг на Първа футболна лига отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Арда като гост в Кърджали.

През първото полувреме домакините бяха по-активни в атака. В 43-ата Преслав Боруков нахлу от ляво в наказателното поле и стреля на сантиметри в аут от вратата на Хидает Ханкич.

През втората част футболистите на Ботев се активизираха. В 63-ата минута капитанът Ивелин Попов напредна от дясно и центрира от аутлинията към 19-годишния нигериец Емануел Уме, който откри резултата с четвъртия си гол за сезона.

Янис Карабельов вкара второто попадение за „канарчетата“ в 79-ата минута.  Той получи пас от Попов, навлезе в наказателното поле и стреля мощно, като шутът му срещна лявата греда на Анатоли Господинов и влезе във вратата.

Успехът изкачи Ботев на осмото място в класирането с актив от 26 точки. Арда е седми с 28 точки.

От 17:30 часа Славия приема ЦСКА София в столично дерби.

По публикацията работи: Любомир Тодоров