от 12.00 часа

Милев и Несторов донесоха първа победа за България

Нестеров (вляво) и Милев победиха испанци.
Снимка: БТА

Двойката Янаки Милев и Пьотр Нестеров донесе първата победа за България в осмото издание на АТР 250 тенис турнира в София.

Двамата надиграха испанците Иниго Сервантес и Давид Вега Ернандес с 6:3, 6:4 за 66 минути игра на Корт 1 на „Арена София“ и се класираха на четвъртфиналите при дуетите.

В първата част българите пробиха за 3:1 и до края на позволиха да бъдат настигнати.

19-годишният Милев и година по-големият Нестеров нанесоха удар в петия гейм на следващия сет, когато направиха брейк на нула. След това двамата затвърдиха, отново с гейм на нула, за 4:2. В деветия гейм младите на линията за сервиране, за да затвори двубоя. След ас на родения в Москва наш български представители имаха два мачбола, но съперниците им оцеляха. После Нестеров застана национал дуетът получи още два мачпойнта и реализира незабавно първата възможност.