от 09.00 часа

Победи на Аталанта и Лацио в Серия А

Имобиле вкарва от дузпа победния гол за Лацио срещу Фиорентина.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Аталанта победи с 3:0 като гост Емполи в двубой от десетия кръг в шампионата на Италия.

Още в петата минута Джанлука Скамака откри резултата с точен удар след  асистенция на Адемола Лукман.

След близо половин час игра Теун Коопмайнерс удвои преднината на бергамаските, след  като направи вратаря Етрит Бериша безпомощен.

Шест минути след почивката Мартен де Роон подаде за Скамака, който оформи класическия успех за гостите след второто си попадение в двубоя.

Аталанта победи Емполи в трети пореден мач и не допуска попадение в мрежата си за седми път през последните си 10 срещи от Серия А. Отборът от Бергамо се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 19 точки, докато Емполи остана на 17-та позиция със само 7 пункта.

В последния мач от кръга Лацио победи с 1:0 Фиорентина у дома. Голът беше дело на Чиро Имобиле от дузпа в петата минута на добавеното време в края на двубоя.

По публикацията работи: Любомир Тодоров