от 09.00 часа

Младежите с успех срещу тима на Черна гора

Младежите ни победиха състава на Черна гора
Снимка: БФС

Младежкият национален отбор на България до 21 години срази Черна гора с минималното 1:0 в контрола, изиграла се на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Главен съдия на срещата беше Никола Попов, а единственото попадение вкара Георги Николов в 73-тата минута.

В края на първата част „трикольорите“ пропуснаха дузпа. От бялата точка не успя да вкара Марк-Емилио Папазов.

Първият шанс в мача беше на сметката на Черна гора. Стрикович беше изпуснат от българската отбрана. Неговият удар обаче беше отразен от Дамян Христов.

Две минути преди почивката Даниел Хвойнев беше фаулиран в наказателното поле и Никола Попов посочи бялата точка. Зад топката застана Папазов, чийто удар беше спасен от вратаря.

В 50-ата минута коварно центриране на Николай Златев отдясно кацна върху напречната греда.

Четвърт час игра по-късно Златен изпълни пряк свободен удар. Той прати топката на главата на Роберто Райчев. Футболистът на Славия скочи високо, но не успя с глава да уцели черногорската врата.

Решаващият момент в мача дойде в 73-тата минута. Златев отново изпълни фал, този път отляво. Центрирането му намери Георги Николов, който засече с глава и преодоля вратаря на Черна гора – 1:0.

До края Черна гора опита да предотврати загубата, но отбраната на България издържа
По публикацията работи: Георги Димитров