Швьонтек не даде гейм на Павлюченкова

Ига Швьонтек

Ига Швьонтек стартира по впечатляващ начин защитата на титлата си на тенис турнира в Рим от категория WTA 1000, след като не даде нито един гейм на Анастасия Павлюченкова за крайното 6:0, 6:0 за около един час и десет минути игра.

Световната номер 1 и шампионка от последните две издания във Вечния град бе абсолютно безпощадна към бившата финалистка от "Ролан Гарос", като изигра страхотен мач срещу рускинята. Полската тенисистка направи общо шест пробива, като отрази единствената точка за пробив на собствено подаване в петия гейм на първия сет.

В спор за място на осминафиналите Швьонтек ще играе с победителката от мача между Лесия Цуренко от Украйна и поставената под номер 28 в основната схема американка Бернарда Пера.

По публикацията работи: Любомир Тодоров