от 12.00 часа

Успехи за Иванов и Спасова в Кипър

Симон Антони Иванов
Снимка: БФТ

Симон Антони Иванов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Аламинос-Ларнака (Кипър) с награден фонд 15 хиляди долара.

Иванов стартира с успех над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Фотос Фатиадес с 6:4, 6:0 за 85 минути, след като взе 10 от последните 11 гейма в мача.

22-годишният българин, който е 704-и в световната ранглиста, е в добра серия след 10 победи в 13 мача от началото на април, като през миналата седмица достигна и до първия си финал за сезона на друг "Фючърс" от същия ранг, също в Аламинос-Ларнака.

Беатрис Спасова пък постигна две победи за деня на турнира при жените в Аламинос-Ларнака с награден фонд 25 хиляди долара.

21-годишната Спасова се класира за втория кръг на сингъл след 6:3, 6:3 за 95 минути над германката Ферена Ганчник, а след това достигна и до четвъртфиналите на двойки в тандем със сънародничката си Лидия Енчева, с която се справиха за по-малко от час с участващите с "уайлд кард" представителки на домакините Евелина Анастаси и Марина Бабалюта с 6:2, 6:0.

16-годишната Енчева започва утре участието си в основната схема поединично, след като преодоля квалификациите. Тя ще играе в първия кръг срещу поставената под номер 3 Тимеа Бабош (Унгария).

По публикацията работи: Любомир Тодоров